Co to jest TrecenaAby lepiej zrozumieć silne oddziałowywanie trzynastodniowego fraktalu na człowieka i jego życie, wyjaśnię krótko co to jest Trecena.
Słońce naszego układu służy jako przekażnik twórczej kosmicznej informacji na Ziemię. "Z powodu prędkości, z jaką Słońce wiruje wokół własnej osi, plama na Słońcu utrzymuje się naprzeciw Ziemi przez około trzynaście dni, a więc jedną TRECENĘ."
Tak, więc ten trzynastodniowy fraktal czasowy jest odbiciem Drzewa Świata na Słońce, przez co Planeta nasza jest wystawiona na działanie Energii, które zmieniają się co trzynaście dni
Wiemy, że wszystko we Wszechświecie jest zsynchronizowane, a takze ma swoją przyczynę.zatem nie jest przypadkiem fakt, że temperatura powierzchni Słońca jest taka sama, jak temperatura jądra Matki Ziemi.

Warto zatem wiedzieć, że TZOLKIN - Święty Kalendarz Majów zawiera 20 trzynastodniowych Trecen, których Energia zmienia sie co 13 dni.Kiedy zagłębiamy się w Święty Kalendarz Majów, w interpretację dwudziestu Pieczęci, możemy świadomie z tymi Energiami pracować,rozumiejąc głębiej nasze doświadczenia jak i to, co one nam niosą. W duchowej naszej pracy możemy wejść znacznie głębiej, kiedy uświadomimy sobie, że Tzolkin ma 13 Uinali po 20 dni, a każdy Uinal odpowiada jednemu z 13 Niebios, a więc odpowiedniej pulsacji DRZEWA ŚWIATA. Dzieli się ona na Nieparzystą i Parzystą. Pulsacja Nieparzysta to Inicjująca Energia ŚWIATŁA niosąca kolejno w naszym rozwoju duchowym siew, kiełkowanie, wzrost, pączkowanie, kwitnienie-narodziny, owocowanie, jak w przyrodzie.

Bądżmy też świadomi, że w 20 dniach Uinala zawarte są podstawowe siły, stwarzania i destrukcji, dualności istniejącej w naszym świecie, w społeczeństwie, w rodzinie i w umyśle człowieka. Od koniugacji tych sił w indywidualnych życiach zależy bieg istnienia i przeznaczenia człowieka. Dlatego dobrze jest wiedzieć,że WSZYSTKO co robimy każdego dnia ma wpływ na nas, nasze życie, rodzinę i społeczność.
Pracując ze Świętym Kalendarzem Majów możemy świadomie tego doświadczać.

Tak, więc obecna Trecena E, która zakończy się 07 09 2010r. pokazuje nam naszą Drogę Życia od urodzenia do śmierci.
Przez różne wydarzenia może bardziej zaznaczyć nasze przeznaczenie czyli zadania, jakie mamy TU i TERAZ do wykonania.
Pieczęć E jest siłą, potencjałem i Energią dla rozpoczęcia jakiejś pracy, podróży.Powrót do Artykułówzaloguj